1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Gmina Cieszków
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

WIE_2020_I Regionalny Konkurs Matematyczno-Ekologiczny_Zachwycające wspaniałości w Dolinie Baryczy_Eryk Nowak_kl. 6b_S.P. im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy_ gmina Przygodzice

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Eryk Nowak , Szkoła Podstawowa im. Polskich Oimpijczyków w Dębnicy
 0/5
 
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI)
Pierwsze zadanie dotyczy lokalnego produktu, jakim jest chleb „Baryczok”. Wykorzystałem w nim podstawowe działania na liczbach naturalnych oraz ułamkach dziesiętnych. Dodatkowym atutem zadania jest to, że wyniki można wykorzystać w życiu codziennym np. przy obliczaniu kaloryczności posiłku składającego się właśnie z tego pysznego chleba. Świadomy konsument - to jest to! Drugie zadanie to szyfry, dotyczy pamięciowych działań na liczbach naturalnych oraz ukazuje różnorodność gatunków drzew w Dolinie Baryczy.


Opis zadania 1: Mało kto bowiem wyobraża sobie spożywanie posiłku bez chleba. Chleb Baryczok jest jedną   z wizytówek Przygodzic. Posiada certyfikat i znak towarowy Dolina Barycz Poleca. Gwarantuje, że jest to produkt wyjątkowy, który powstaje na podstawie tradycyjnych receptur, a przy jego produkcji wykorzystywane są tylko naturalne składniki a proces produkcji jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Ten regionalny produkt zachwyca smakiem nie tylko tutejszych mieszkańców, lecz również innych przyjeżdżających po niego z daleka. Nazwa chleba nawiązuje do rzeki Barycz, która przepływa przez Przygodzice. Wypiekany jest w ceramicznym piecu opalanym węglem, bez konserwantów, na żurku i maślance, a do tego jest wyrabiany i kształtowany ręcznie. Zapraszam do posmakowania tego znakomitego, chrupiącego i pachnącego chleba. Najlepiej smakuje z miodem i serem. Jest pyszny i zdrowy! Kto raz spróbuje - ten na zawsze polubi!

Opis zadania 2. W naszej pięknej Dolinie Baryczy możemy podziwiać różnorodność roślin. Ja wybrałem drzewa. Są to rośliny, które mnie ciekawią, zachwycają i dostarczają wielu cennych informacji, aby uczyć się nie tylko o naszej lokalnej przyrodzie, ale i matematyki.  

Metryczka

1.Tytuł pracy: „Zachwycające wspaniałości w Dolinie Baryczy”

2. Szkoła: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy

3. Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna ucznia: Justyna Kaczmarek, Jolanta Pawłowska

Imię i nazwisko autora pracy :

Eryk Nowak

Tytuł zadania 1

BARYCZOK- smaczny, zdrowy i NASZ!

Tytuł zadania 2

W Dolinie Baryczy liście drzew się liczy.”

 

4. Źródła materiałów wykorzystanych przy pracy:

Zadanie 1: Piekarnia Gminna Spółdzielnia „SCh” ul. Szkolna 7, 63-421 Przygodzice - wywiad z prezesem GS „Samopomoc Chłopska” - p. Beatą Pichet oraz z kierownikiem piekarni- p. Damianem Guzendą, zdjęcia  z archiwum domowego, materiały ze stron internetowych:

http://www.dbpoleca.barycz.pl/products/view/87#scroll-to

http://www.gsprzygodzice.ipolska.info/chleb_baryczok.html

Zadanie 2: materiały ze stron internetowych:                                               http://mlodziez.erys.pl,  http://ciecinski.eco.pl/olsza.html,

http://www.krainaniezwyklosci.pl/pl,olsza,czarna,,raquo,,roslinnosc,doliny,baryczy,525.html 

Pawłowska J., Pawłowski J.,  -Atlas Roślin Doliny Baryczy, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”, wyd. II uzupełnione.

PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
Atrakcje DB
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne
  1. WIE 2020 - I Regionalny Konkurs Matematyczno-Ekologiczny „Jesteśmy strażnikami Ziemi”

Zasób biorący udział w inicjatywie:
WIE 2020 - I Regionalny Konkurs Matematyczno-Ekologiczny „Jesteśmy strażnikami Ziemi”
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij