1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Gmina Cieszków
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Bernikla białolica

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Magdalena Berezowska , Fundacja EkoRozwoju
 0/5
 
Najczęściej spotykana spośród bernikli


Bernikla białolica ma charakterystyczne kontrastujące upierzenie: szyja czarna z jasnym brzuszkiem i "świecące" białe policzki. Dlatego jest stosunkowo nietrudna do wypatrzenia wśród innych gatunków. Dawniej była rzadko spotykana w naszym kraju, obecnie można ją spotkać częściej.

W Dolinie Baryczy najczęściej i w największych ilościach obserwowana jest w takich  kompleksach jak: Radziądz, Jamnik, Ruda Sułowska i Stawno, na rozlewiskach Baryczy pod Chodlewem i na Łąkach Odolanowskich, a także w niektórych innych miejscach.

 

Inne informacje na temat Bernikli białolicej dostępne są na stronie:


www.ptaki.info.pl

www.barycz,pl


Autor zdjęcia: Antoni Knychała, barycz.pl

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
  5. Staw

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij