1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Owadzi mikrokosmos
dla kogo?
Bąk
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Amur biały

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Ilustracje: Jakub Józefczuk, Tekst: Radosław Gil , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Amur biały (Ctenopharyngodon idella)


Amur biały (Ctenopharyngodon idella)

 

Opis: obcy gatunek sprowadzony z Chin. Duża ryba o smukłym tułowiu i brunatno-zielonej barwie grzbietu i złocistych bokach. Łuska duża. Osiąga długość do 150 cm i 45 kg masy ciała.

 

Występowanie: w rodzimym siedlisku preferują cieple zbiorniki o dużej ilości roślinności wodnej. W naszych warunkach najczęściej spotykany w akwenach o podwyższonej temperaturze wody.

 

Tryb życia: ze względu na swój typowy roślinożerny charakter, stanowi duże zagrożenie dla rodzimego ekosystemu. Eliminacja roślinności wodnej odbiera miejsca do tarła rodzimym gatunkom. Dodatkowo, przyczynia się to do częstszego zakwitu wód.

 

Rozmnażanie: w naszych warunkach nie przystępuje do rozrodu.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij