1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Opinia rodzica jest ważna  
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Badylarka

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Ilustracje: Łukasz Ryłko, Tekst: Radosław Gil , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Badylarka (Micromys minutus)


Badylarka (Micromys minutus)

 

Opis: Gryzoń osiągający długość od 5 do 7,5 cm przy masie ciała 4-10 g. Ubarwienie żółtawe do rdzawobrunatnego, brzuch jaśniejszy. Małe okrągłe uszy.

 

Występowanie: Zamieszkuje wilgotne łąki, o wysokiej trawie, gęsto porośnięte brzegi rzek i jezior, zarośla oraz uprawy zbożowe. Spotykana w Dolinie Baryczy.

 

Tryb życia: Gryzoń, który buduje kuliste gniazda na łodygach roślin. Aktywny przez całą dobę. Żywi się nasionami, pąkami, owocami, również owadami.

 

Rozmnażanie: Okres godowy przypada na czas od kwietnia do września. W ciągu roku do 4 miotów po 4-7 młodych. Ciąża trwa 21 dni. Młode usamodzielniają się po dwóch tygodniach. Dojrzałość płciową osiągają w ciągu pięciu tygodni. 

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij