1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Opinia rodzica jest ważna  
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Borsuk

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Ilustracje: Łukasz Ryłko, Tekst: Radosław Gil , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Borsuk (Meles meles)


Borsuk (Meles meles)

 

Opis: Duży ssak lądowy. Długość samca 75 cm, a samicy 72 cm. Masa od 6 do 17 kg. Krępa sylwetka i biała głowa z czarnymi pasami obejmującymi oczy i uszy. Podgardle i pierś czarne, natomiast grzbiet szary lub srebrnoszary. Brzuch brązowo-czarny.

 

Występowanie: Spotkać go można w lasach różnego typu, głównie liściastych i mieszanych, także w dużych ogrodach i parkach. Unika obszarów podmokłych. W Dolinie Baryczy znajduje ostoje na skrajach lasów.

 

Tryb życia: Główna aktywność w nocy. Przemierza swoje terytorium w poszukiwaniu pożywienia. Dzień spędza w wykopanej przez siebie norze. Zwykle przebywa w grupach. Nie zapada w sen zimowy, ale w tym okresie znacząco obniża swoją aktywność. Żywi się wszystkim, co uda mu się znaleźć, np. jagodami, bulwami, orzechami, kukurydzą, owocami, owadami, pędrakami, a zwłaszcza dżdżownicami.

 

Rozmnażanie: Właściwy okres godowy nie jest wyraźny i w zasadzie trwa cały rok, ze szczytem na wiosnę. Młode otwierają oczy w 4. tygodniu życia. Przez następne 3 miesiące odżywiają się mlekiem matki. W następnym roku usamodzielniają się. 

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij