1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Owadzi mikrokosmos
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Daniel

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Ilustracje: Łukasz Ryłko, Tekst: Radosław Gil , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Daniel (Dama dama)


Daniel (Dama dama)

 

Opis: Duży ssak leśny. Długość ciała do 165 cm, wysokość do 110 cm. Masa samicy (łani) to 25-50 kg, a samca (byka) – 40-125 kg. Duże i łopatokształtne poroże odróżnia go od innych jeleniowatych. Sierść rudobrązowa z nakrapianymi białymi cętkami.

 

Występowanie: Lasy liściaste w rejonach cieplejszych. Na terenie Doliny Baryczy, podobnie jak jelenia, spotkać go można pojedynczo lub w grupach. O zmierzchu lub o świcie może niespodziewanie wyskoczyć na drogę.

 

Tryb życia: Byki poza okresem godowym trzymają się poza stadem. Łanie wraz z młodymi tworzą stada. W ciągu dnia odpoczywają ukryte, uaktywniają się o zmierzchu. Odżywiają się trawą, liśćmi, pędami i pąkami. Zimą korą drzew.

 

Rozmnażanie: Okres rozrodu zwany bekowiskiem odbywa się od października do połowy listopada. Dochodzi w tym czasie do starć między samcami. Młode przychodzą na świat na przełomie maja i czerwca. Ubarwione w charakterystyczną cętkowaną sierść. Młode byczki opuszczają stado, a łanie w nim pozostają.

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Przyroda
  2. Zwierzęta

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij