1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Jesienne liście
dla kogo?
Poczuj klimat
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Pałac w Twardogórze

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Tekst: Żaneta Laskowicz Ilustracje: Bartosz Ostrowski , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Gmina: Twardogóra
Pałac w Twardogórze


TWARDOGÓRA - PAŁAC

 

   - zbudowany w pierwszych latach XVIII w.,

               

   - barokowy pałac   -   siedziba właścicieli dóbr twardogórskich i goszczańskich, powstał na fundamentach budowli obronnej z XV w.; to budowla z cegły, otynkowana, podpiwniczona, piętrowa, przykryta dachem dwuspadowym, z lukarnami, facjaty kryte dwuspadowo; skrzydła kryte płaskimi dachami; wokół pałacu znajduje się zabytkowy park; zabytkowa barokowa brama wjazdowa, murowana z cegły, z przejazdem w formie arkady flankowanej przez pilastry toskańskie, z naczółkiem trójkątnym, przerywanym z monogramem Eleonory Karoliny Wirtemberskiej (1676 - 1712), księżnej  oleśnicko - wirtemberskiej, która w 1676 r. kupując dobra Twardogóry przyczyniła się do rozkwitu miasta, w okresie jej rządów m.in. rozbudowała zamek, który stał się barokowym pałacem; poniżej kartusz herbowy dawnych właścicieli. Plicht J., Zabytki architektury Dolnego Śląska, Wrocław 1978.


http://pl.wikipedia.org

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Zabytki

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij