1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
krajobraz
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Pałac myśliwski w Mojej Woli

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Tekst: Żaneta Laskowicz Ilustracje: Bartosz Ostrowski , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Gmina: Sośnie
Pałac myśliwski w Mojej Woli


SOŚNIE - PAŁAC MYŚLIWSKI W MOJEJ WOLI

 


   - wybudowany w 1854 r. ufundowany przez Wilhelma von Braunschweig


   - polski architekt inż. Karłowski               

 

  - budowla neogotycka- zbudowany dla księcia brunszwicko-oleśnickiego Wilhelma, złożony z kilku brył 1-2 piętrowy na wysokich piwnicach, częściowo o konstrukcji ryglowej wypełnionej cegłą, oszalowany deskami i obity korą z dęba korkowego (z Portugalii), uzupełniony korą dębów rodzimych;  od strony frontowej dwa podcienie wsparte na drewnianych słupach, o dachach dwuspadowych z ornamentowanymi deskami okapowymi i szczytowymi; z przodu i z tyłu  parterowe aneksy z zadaszonymi tarasami; wewnątrz pokój bilardowy, sypialnia księcia i pięć pokoi gościnnych; w latach 1902-1903 rozbudowany o murowaną pięciokondygnacyjną  wieżę z tarasem widokowym i piętrowe skrzydło mieszczące m.in bibliotekę i gabinet właściciela majątku; w centralnej części pałacu 4 pomieszczenia z oryginalnymi drewnianymi  sufitami z dekoracją pseudokasetonową; w dwóch pomieszczeniach znajdują się malowidła ścienne; wokół park krajobrazowy w stylu angielskim. 

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Zabytki

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij