STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli


  •  
    3855
     
    dodano: 18-03-2017
    Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów pracy zachęcającej do poznawania swojego miejsca zamieszkania; miejscowości, gminy w Dolinie Baryczy. Uczniowie szkół podstawowych mają wykonać projekt ulotki „Promuję Dolinę Baryczy” a uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych krótki film. Należy zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze , zabytki lub postaci historyczne, które wyróżniają miejscowość, gminę pokazać to co jest wyjątkowe w regionie Dolina Baryczy
  •  
    1604
     
    dodano: 22-05-2017
    Folder przedstawia ciekawe miejsca w Dolinie Baryczy.Zachęca do ich zwiedzania i poznawania ciekawych historii związanych z okolicami Milicza.Pracę wykonał uczeń klasy 6. Zdjęcia są jego autorstwa.
  •  
    1637
     
    dodano: 28-04-2017
    „Królewna Skorynia” – to  przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci 5-letnich z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze. Scenariusz na podstawie legendy ze zbioru "Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy" Bożeny Hołubka, napisała pani Iwona Palko. Scenografia, reżyseria, stroje, muzyka panie Elżbieta Sobczyńska, Kamila Sujecka. Operator kamery i  montaż - pan Mieczysław Franc. Główną bohaterką spektaklu jest królewna Skorynia, która oddaje swą młodość i urodę w zamian za wodę dla swojego ludu. Celem przedstawienia było przybliżenie dzieciom bliskiej nam legendy, wzbudzenie zainteresowania swoim miejscem zamieszkania, swoją małą ojczyzną poprzez ruch i zabawę w teatr.
  •  
    1556
     
    dodano: 25-04-2017
    „Legendy o Żmigrodzie, który smoka ma w swym rodowodzie” to spektakl przygotowany przez Koło Teatralne z Zespołu Szkół w Prusicach. Opiekunką koła jest pani Anna Karczowska. Przedstawienie opowiada o początkach Żmigrodu, miasteczka leżącego w Dolinie Baryczy. Głównym bohaterem jest smok, bowiem legendarne początki miejscowości związane są z nazwą Drachenberg, czyli Smocza Góra. Później nazwę zmieniono na Trachenberg, a po polsku - na pamiątkę smoka – Żmigród. W przedstawieniu pojawiają się mieszkańcy osady, rycerze, Maryś Ciżemka, który pokonał smoka, czarownica, diabeł i anioł. Bohaterowie, ubrani w historyczne stroje, zapraszają widzów do miasteczka z początku XII wieku. Scenariusz spektaklu oparty jest na „Żmigrodzkich legendach”, które powstały na podstawie książki „Dolina Baryczy – legendy, zabytki, kultura” pod redakcją Ireneusza Kowalskiego. Wykorzystałam legendy „O złym potworze, czyli jak powstała nazwa Żmigród” oraz „Kamienni tancerze w parku zamkowym w Żmigrodzie.”
  •  
    1714
     
    dodano: 15-05-2017
    Film wykonany przez uczennicę klasy I z Gimnazjum w Raczycach w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE 2017. Film przedstawia miejscowości, zabytki i bogactwo przyrody głównie w środkowo - wschodniej części Doliny Baryczy. Są to doskonałe miejsca na rodzinną wycieczkę czy wyjazd z przyjaciółmi. Miłośnicy turystyki Doliny Baryczy mogą zwiedzić w Miliczu: ruiny zamku książąt oleśnickich, pałac Maltzanów i kościół Łaski. Można jeszcze zobaczyć kościół M. B. Częstochowskiej w Sułowie, stawy milickie, park w Postolinie, Wzgórze Joanny, Duchowo i kolej wąskotorową w Krośnicach. Gimnazjalistka wraz z rodziną osobiście zwiedza te miejsca i krótko przedstawia ciekawe informacje historyczne i przyrodnicze. Dolina oferuje wrażenia nie tylko wzrokowo – słuchowe, ale również smakowe. Punkty gastronomiczne: Gospoda 8 Ryb czy Stary Młyn w Niesułowicach zaspokoją każdego smakosza ryb. Film: Kinga Zybała kl. I Gimnazjum Fot.: Kinga Zybała
  •  
    1152
     
    dodano: 11-05-2017
    WIE 2017 _Wieczór nad Baryczą_ ,,Wierszem i prozą - literacka podróż po Dolinie Baryczy’’, kwalifikacja tematyczna: Miejsce, Autor: Jakub Niszkiewicz – uczeń kl. VI SP im.gen K.Glabisza w Zespole Szkół w Odolanowie, I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Wiersz ,,Wieczór nad Baryczą'' napisany przez ucznia klasy VI naszej szkoły w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE 2017. Rys. Jakub Niszkiewicz
  •  
    1837
     
    dodano: 24-04-2017
    Przedstawienie przygotowali uczniowie oddziału V i VI z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Wychowawczego w Miliczu. Główne postacie w przedstawieniu to czerwony kapturek, wilk i gajowy. W związku z tematyką w przedstawieniu wystapiły postacie z Doliny Baryczy m.in. Bocian Przygodek oraz karp Miluś. Akcja rozgrywa się w czasach obecnych, oczywiście w Dolinie Baryczy, a wilk na końcu przedstawienia trafia do wrocławskiego ZOO.
  •  
    2111
     
    dodano: 23-04-2017
    Inscenizacja pt. "Dziwna Pomyłka" opracowana została na podstawie legend Doliny Baryczy B. Hałubka "Grabkowe Bajanie z Doliny Baryczy"- żaba Sośnia z Gminy Sośnie. Pełne dobrego humoru sceny ukazują życie żab zamieszkujących na terenie Gminy, których oglądanie i słuchanie sprawia mieszkańcom Sośni wiele przyjemności. Główną bohaterką jest żaba Sośnia oraz jej brat, który przez pomyłkę niewłaściwie skierował swe zaloty do Ropuszki. Przedstawienie zwraca również uwagę na ciekawe miejsca z terenu Gminy Sośnie, gdzie spotkać można koncertujące żabki: torfowisko "Czarny Kał" oraz Moja Wola. Dzieci wzbogaciły swą wiedzę o środowisku lokalnym, życiu żab oraz poznały legendę o najbliższej okolicy.
  •  
    1456
     
    dodano: 22-05-2017
    I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca Gminę Żmigród – „Piękno nie musi być daleko” – wykonana została przez uczennicę kl.VI SP im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku – Martynę Michalczewską. Praca zachęca do odwiedzenia pięknych okolic Gminy Żmigród, które są bogate w różnorodne atrakcje przyrodnicze, historyczne oraz turystyczno-rekreacyjne. Ulotka reklamuje najważniejsze zabytki samego miasta Żmigród, miejscowości, w której znajduje się nasza szkoła – Powidzka, oraz Jamnika i Rudy Żmigrodzkiej.

1-18 | 19-36 | 37-54 | 55-72 | 73-90 |

FILTRUJ
» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij