1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Na olchowym szlaku
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

GRA dla klimatu_KLIMATyczne koło NATURY – gra dla zakręconych na edukację

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
 0/5
 
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI), Klasy (VII-VIII), Szkoła średnia
Projekt gry edukacyjnej opracowanej na konkurs ogłoszony przez Partnerstwo dla Doliny Baryczy ” przy wsparciu Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA. w ramach małych Grantów Edukacyjnych na najciekawszą pomoc edukacyjną służącą edukacji na rzecz przeciwdziałania skutkom zmiany klimatu w Dolinie Baryczy.


W zasobie bazy wiedzy zamieszczono projekt pomocy edukacyjnej. Autorka zaplanowała wykonanie prototypu i przeprowadzenie pilotażowych warsztatów w celu praktycznego przetestowania gry i ewentualnego uzupełnienia w oparciu o sugestie uczestników.

Gra będzie miała atrakcyjną formę (ostatnio w TV wrócił ponownie program Koło Fortuny) co powinno zachęcić młodzież do takiej formy edukacji poprzez zabawę. Metoda wzajemnego uczenia się od siebie uczestników sprawdziła się już w Omnibusie i tutaj też uczniowie będą jednocześnie pytać i szukać informacji i odpowiedzi na pytania. Służy to rozwijaniu zainteresowań i zdrowej konkurencji oraz utrwalania wiedzy i umiejętności.
Ważne będzie zaprojektowanie ciekawej grafiki opartej na materiałach związanych z regionem Dolina Baryczy oraz nawiązanie do tematyki globalnej.
Część merytoryczna będzie dostosowana do wieku odbiorców (np. pytania i zadania łatwiejsze i trudniejsze) Gra edukacyjna, której elementem służącym do wybierania pytań, zadań do wykonania będzie koło – uczestnicy gry będą kręcić kołem a wylosowany kolor i grafika będzie wskazywała obszar tematyczny związany z tematyką klimatyczną. Do opracowania grafiki będzie można wykorzystać rysunki z programu edukacyjnego. Dodatkowo będzie zestaw pytań i zadań, pomocnik- część teoretyczna i odpowiedzi wraz z częścią metodyczną.
PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
  3. Grzyby
Krajobrazy DB
  2. Las
  3. Łąka
  4. Miejskie
  5. Staw
  6. Wiejskie
Gospodarka leśna
Gospodarka rybacka
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij