1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Opinia rodzica jest ważna  
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

Zamek myśliwski wieża Odyniec na Wzgórzu Joanny

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Tekst: Żaneta Laskowicz Ilustracje: Bartosz Ostrowski , Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
 0/5
 
Gmina: Milicz
Zamek myśliwski wieża Odyniec na Wzgórzu Joanny


ZAMEK MYŚLIWSKI

 WIEŻA ODYNIEC

POŁOŻONY NA WZGÓRZU JOANNY    - wzniesiony w  1850 r.   


   - zbudowany przez Heinricha Rudolfa von Salischa z Postolina

 

  - zamek myśliwski w stylu neogotyckim- wybudowany na najwyższym w okolicy wzniesieniu (230 m n.p.m.); posiada 25 metrową wieżyczką widokową, z której widać całą okolicę m.in. rozciąga się wspaniała panorama Kotliny Żmigrodzkiej, a przy wyjątkowo dobrej widoczności jest możliwe zobaczenie nawet szczytu Śnieżki w Karkonoszach.; do lat 70 na wieży istniało stanowisko obserwatora przeciwpożarowego; zamek służył dawniej myśliwym, którzy po udanych łowach gromadzili się w nim i organizowali ucztę; zamek położony w centrum rezerwatu (utworzony w 1962 r., zajmuje 24,23 ha); położony jest ok. 1,5 km na południowy-wschód od wsi Postolin, przy drodze z Gruszeczki do Świebodowa; przez rezerwat przebiega, mająca swój początek i koniec w Postolinie ścieżka dydaktyczna; zamek pod opieką Nadleśnictwa Milicz.
Jaśniewski R., Przewodnik Milicz, Cieszków, Krośnice i okolice, wyd. Sudety, 1998.

Plicht J., Zabytki architektury Dolnego Śląska, Wrocław 1978.

Ranoszek E., Ranoszek W., Załęski J., Miasto i Gmina Milicz, Zeszyt 19, Wrocław 1994.

http://pl.wikipedia.org

SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
PODKATEGORIE
Zabytki

OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij