BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

WIE2018 "Ciekawe miejsca Doliny Baryczy- Cudze chwalicie swego nie znacie"Przegląd małych form teatralnych.

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Izabela Winiecka , Szkoła Podstawowa w Pawłowie
 0/5
Grupa wiekowa: Edukacja wczesnoszkolna (I-III)
Uczniowie inscenizują legendę z Granowca "Wrota Piekieł", układają puzle z Doliny Baryczy i opowiadają z pacynkami legendy z Doliny Baryczy.


Przedstawienie przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół w Pawłowie. Brały w nim udział dzieci uczestniczące w świetlicy szkolnej w wieku od 7 do 9 lat. W doborze inscenizacji korzystaliśmy z legend Doliny Baryczy pt. "Grabkowe bajanie z Doliny Baryczy". Wszystkie legendy były na swój sposób ciekawe, ale uznaliśmy, że najlepiej będzie przedstawić legendę z bliższej miejscowości czyli Granowca. W legendzie pt. "Wrota Piekieł" występują Bronek i Franek (służący z dworu), Pan, Czarna postać, Ognisty koń, drzewa. Legenda opowiada o stawie, który znajduje się niedaleko Granowca i z którym do dziś wiąże się różne, dziwne, a zarazem straszne historie. Podobno staw jest przeklęty. W legendzie została poruszona jedna opowieść, ale miejscowi ludzie do dziś opowiadają o młodej parze, która zginęla przejeżdżając koło stawu. Celem inscenizacji była twórcza, kreatywna zabawa, Poznanie ciekawych miejsc, Rozwijanie umiejętności opowiadania, czytania i zabawy. Poznanie z narzędziami technologicznymi. Pokazanie piękna okolic, w których mieszkamy i uzmysłowienia dzieciom, że Dolina Baryczy wiąże się z ciekawymi miejscami i legendami. Uczniowie bardzo chętnie utożsamiają się z pacynkami opowiadając nimi. Przełamują swoją nieśmiałość i wzbogacają zasób słownictwa. Układając puzle uczą się współpracy w grupie. 
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LINKI ZEWNĘTRZNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Bez Utworów Zależnych (ang. No Derivative Works (ND))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie tylko dokładnych (dosłownych) kopii dzieła, niedozwolone jest jego zmienianie i tworzenie na jego bazie pochodnych.
SŁOWA KLUCZOWE
PODKATEGORIE
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasób biorący udział w inicjatywie:
OPINIE I KOMENTARZE  
Piotr Mielnik
reasumując mali wykonawcy poradzili sobie z powierzonym zadaniem w stopniu dobrym
04-05-2018

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij