STREFA DZIECI

BAZA EDUKACYJNA

Przedszkole

Klasy I-III

Klasy IV-VIII

Ponadpodstawowe

Dorośli

Karczma Rybna "Ruda Żmigrodzka" J. K. Raftowicz
AKTUALNE OFERTY OŚRODKA
 • dla kogo? 
  930
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
  Zapraszamy zorganizowane grupy dorosłych do naszego rodzinnego, ponad 30-letniego, 220-hektarowego gospodarstwa rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej, w . To urokliwy, zielony i zaciszny karpiowy zakątek w Dolinie Baryczy. Podczas wycieczki: - poznacie historię i specyfikę rybactwa w Dolinie Baryczy, a także początki naszej firmy - zwiedzicie budynek płuczki, gdzie odbywa się sprzedaż hurtowa i detaliczna ryb - zapoznacie się z podstawowym sprzętem i strojem rybaków stawowych - dowiecie się co jedzą karpie i jak się je karmi (wizyta w magazynie paszowym) - przespacerujecie się groblami pośród stawów obserwując różne gatunki ptaków i roślin występujących w Dolinie Baryczy (lornetki, atlasów) - podglądniecie zachowanie danieli żyjących u nas w zagrodzie - posłuchacie opowieści i ciekawostek o rybach, rybakach, florze i faunie Doliny Baryczy Zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej naszej Karczmy Rybnej. Zwiedzanie rozpoczyna się od krótkiej prezentacji multimedialnej.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  1551
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
  1 wycieczka do 2 gospodarstw: rolnego w Saniach (z hodowlą dromaderów i alpak) i rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej (z hodowlą ryb słodkowodnych i zagrodą z danielami). Odległość między gospodarstwami to 15 km. W czasie jednodniowych zajęć uczestnicy mają okazję: - głaskać wielbłądy jednogarbne i alpaki oraz karmić zwierzęta przywiezionymi marchewkami, - spróbować degustacyjnie mleka wielbłądziego - dowiedzieć się o zwyczajach tych egzotycznych zwierząt - zobaczyć i (dla odważnych) dotknąć żywe ryby na płuczce - poznać aktualnie użytkowany u nas sprzęt i strój rybacki - odwiedzić magazyn paszowy i oglądać maszyny rolnicze wykorzystywane na stawach - obserwować świat roślin i zwierząt nad stawami Doliny Baryczy (lornetki, atlasy przyrodnicze) - podglądać stado danieli w zagrodzie koło Karczmy Rybnej - podziwiać krajobraz stawów z platformy obserwacyjnej A na koniec gry i zabawy na świeżym powietrzu.
  dostępność: stałe
 • dla kogo? 
  1380
  Miejsce realizacji zajęć: w sali, w terenie 
  Świąteczną przygodę w naszym gospodarstwie zaczynamy od wizyty w budynku płuczki, czyli w miejscu przedświątecznej sprzedaży KARPIA, gdzie dzieci będą mogły z bliska zobaczyć żywe ryby, a nawet je dotknąć, a także zapoznać się ze sprzętem, strojem i pracą rybaka. Następnie udamy się na karmienie "reniferów św. Mikołaja”, które spacerują po naszej zagrodzie danieli;-) [dlatego prosimy, aby dzieci zabrały z domu marchewki dla "reniferów"]. A po łyku świeżego powietrza udamy się do ogrzewanej, pachnącej choinką Karczmy Rybnej (z trzaskającym ogniem w kominku, wypełnionej dźwiękami kolęd) na WARSZTATY z dekorowania świątecznych pierników. Po dekorowaniu rozpoczną się gry i zabawy pod dachem związane z rybami i świętami:) Na życzenie Opiekunów może pojawić się również brzuchaty, sympatyczny Mikołaj, który rozda prezenty przywiezione przez Wychowawców. Wskazanie do grantów: przyrodniczy.
  sezonowe: listopad-grudzień,
 • dla kogo? 
  2728
  Miejsce realizacji zajęć: w terenie 
  Lekcja w terenie odbywa się częściowo na malowniczej ścieżce przyrodniczej nad stawami rodzinnego gospodarstwa rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej, a także w budynku płuczki (miejscu sprzedaży żywych ryb) oraz w magazynie paszowym (zboża jako karma dla ryb). W trakcie zajęć dzieci poznają historię i specyfikę rybactwa na obszarze Doliny Baryczy, a wszystkimi zmysłami odkrywają otaczającą florę i faunę stawów. Do dyspozycji są lornetki, lupy, atlasy zwierząt i roślin, karty pracy. Na ścieżce przyrodniczej znajduje się 10 tablic dydaktycznych. Uczestnicy zajęć będą mieli również okazję z bliska zobaczyć, a nawet dotknąć, hodowane u nas ryby oraz przyjrzeć się sprzętowi i strojowi rybaka. Dzieci i młodzież karmią przywiezionymi marchewkami daniele z naszej zagrody. Nieodzownym elementem zajęć jest także omówienie przykładów ekologicznych rozwiązań stosowanych w gospodarstwie. Zielone lekcje składają się również z części rekreacyjnej (zabawy sportowe czy warsztaty manualne).
  dostępność: stałe

1-4 |

» Zgłoś uwagi
CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij