1% PODATKUO PROGRAMIEKONTAKTLOGOWANIE / REJESTRACJAPRZYSTĄP DO PROGRAMUDODAJ ZASÓB
     
Rzekotka
dla kogo?
Wiosenna łąka
dla kogo?
Opinia rodzica jest ważna
 
BAZA EDUKACYJNA
PRZEDSZKOLE KLASY I-III KLASY IV-VI GIMNAZJUM PONADGIMNAZJALNE
 
MATERIAŁ EDUKACYJNY OŚRODKI POZASZKOLNE BAZA WIEDZY / WIE
 

WIE 2017 - Regionalny Konkurs Wiedzy o Dolinie Baryczy edycja XX "PROMUJĘ DOLINĘ BARYCZY"

Baza Wiedzy / WIE, Autor: Zofia Pietryka , Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Ekologicznej "Dolina Baryczy"
 0/5
 
Grupa wiekowa: Klasy (IV-VI), Klasy (VII-VIII), Szkoła średnia
Konkurs polega na wykonaniu przez uczniów pracy zachęcającej do poznawania swojego miejsca zamieszkania; miejscowości, gminy w Dolinie Baryczy. Uczniowie szkół podstawowych mają wykonać projekt ulotki „Promuję Dolinę Baryczy” a uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych krótki film. Należy zwrócić uwagę na ciekawostki przyrodnicze , zabytki lub postaci historyczne, które wyróżniają miejscowość, gminę pokazać to co jest wyjątkowe w regionie Dolina Baryczy


Celem KONKURSU jest popularyzacja wiedzy, poznawanie walorów przyrodniczych i historycznych regionu Doliny Baryczy, podnoszenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych , gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, pobudzanie zainteresowań dotyczących miejsca zamieszkania w tym dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu. Realizacja projektu sprzyja integracji nauczycieli różnych przedmiotów  oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych.

Adresatami zadania są: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu Doliny Baryczy (gmina Milicz, Krośnice, Cieszków, Żmigród, Twardogóra, Odolanów, Przygodzice, Sośnie) obszaru objętego Programem Natura 2000 oraz Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”

Konkurs służy do promocji regionu, jako miejsca edukacji ekologicznej
z wykorzystaniem walorów kulturowych regionu Doliny Baryczy
W terminie do 3 kwietnia 2017r. należy wysłać do organizatora kartę zgłoszenia udziału szkoły (załącznik do regulaminu) .

UWAGA! Dla autorów prac zgłoszonych do finału konkursu przewidziano udział w warsztatach dotyczących opracowywania materiałów promocyjnych.

Do oceny prac konkursowych zostanie  powołana ekspercka komisja - przedstawiciele partnerów, osoby zajmujące się promocją, opracowywaniem materiałów promocyjnych.

Laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na finał Regionalnego Konkursu Wiedzy   o Dolinie Baryczy, który odbędzie się w październiku 2017. w Miliczu. Zostanie przygotowana wystawa  wyróżnionych  prac -ulotek promujących Dolinę Baryczy oraz prezentacja najlepszych filmów. Wystawa zostanie dłużej udostępniona mieszkańcom regionu i turystom.

Dla laureatów przewidziano nagrody: pomoce edukacyjne o regionie Dolina Baryczy,
           Zapraszamy do udziału w konkursie!
PLIKI ZASOBU
SŁOWA KLUCZOWE
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE
LICENCJA
Materiały w tym zasobie udostępnione zostają na licencji:
Uznanie Autorstwa (ang.Attribution (BY))
zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie dzieła i wszelkich jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy.
PODKATEGORIE
Przyroda
  1. Rośliny
  2. Zwierzęta
Krajobrazy DB
Zabytki
Ludzie
Atrakcje DB
Gospodarka leśna
Gospodarka rybacka
WIE Wyjątkowe Inicjatywy Edukacyjne

Zasoby biorące udział w inicjatywie

 •  
  910
   
  dodano: 19-05-2017
  Ukazujemy ciekawe zabytki oraz bogatą faunę i florę, miejsca aktywnego wypoczynku oraz inne atrakcje naszego regionu. Zachęcamy do wzięcia udziału w licznych imprezach.
 •  
  712
   
  dodano: 22-05-2017
  Folder przedstawia ciekawe miejsca w Dolinie Baryczy.Zachęca do ich zwiedzania i poznawania ciekawych historii związanych z okolicami Milicza.Pracę wykonał uczeń klasy 6. Zdjęcia są jego autorstwa.
 •  
  720
   
  dodano: 15-05-2017
  Film wykonany przez uczennicę klasy I z Gimnazjum w Raczycach w ramach Wyjątkowych Inicjatyw Edukacyjnych dla Doliny Baryczy WIE 2017. Film przedstawia miejscowości, zabytki i bogactwo przyrody głównie w środkowo - wschodniej części Doliny Baryczy. Są to doskonałe miejsca na rodzinną wycieczkę czy wyjazd z przyjaciółmi. Miłośnicy turystyki Doliny Baryczy mogą zwiedzić w Miliczu: ruiny zamku książąt oleśnickich, pałac Maltzanów i kościół Łaski. Można jeszcze zobaczyć kościół M. B. Częstochowskiej w Sułowie, stawy milickie, park w Postolinie, Wzgórze Joanny, Duchowo i kolej wąskotorową w Krośnicach. Gimnazjalistka wraz z rodziną osobiście zwiedza te miejsca i krótko przedstawia ciekawe informacje historyczne i przyrodnicze. Dolina oferuje wrażenia nie tylko wzrokowo – słuchowe, ale również smakowe. Punkty gastronomiczne: Gospoda 8 Ryb czy Stary Młyn w Niesułowicach zaspokoją każdego smakosza ryb. Film: Kinga Zybała kl. I Gimnazjum Fot.: Kinga Zybała
 •  
  725
   
  dodano: 22-05-2017
  Uczennica klasy 4 - Oliwia Miszczyk zaprojektowała ulotkę w kształcie ryby-karpia. Broszura wykonana została metodą kolażu, który podzielony został na 4 obszary. Ulotka zachęca do odwiedzenia gminy Sośnie, w Dolinie Baryczy.
 •  
  749
   
  dodano: 22-05-2017
  Szkoły ponadgimnazjalne. Film promujący gminę Milicz.
 •  
  557
   
  dodano: 22-05-2017
  I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca Gminę Żmigród – „Piękno nie musi być daleko” – wykonana została przez uczennicę kl.VI SP im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku – Martynę Michalczewską. Praca zachęca do odwiedzenia pięknych okolic Gminy Żmigród, które są bogate w różnorodne atrakcje przyrodnicze, historyczne oraz turystyczno-rekreacyjne. Ulotka reklamuje najważniejsze zabytki samego miasta Żmigród, miejscowości, w której znajduje się nasza szkoła – Powidzka, oraz Jamnika i Rudy Żmigrodzkiej.
 •  
  707
   
  dodano: 22-05-2017
  Celem pracy jest promocja walorów przyrodniczych i historycznych Gminy Sośnie. Masz dość rutyny i ciężkiej pracy? Szukasz dobrego miejsca, aby wypocząć i zregenerować siły? Znajdziesz je w Gminie Sośnie położonej na terenie Doliny Baryczy! Przybądź tu i zachwyć się pięknem przyrody, szumem drzew i śpiewem ptaków! Kategoria zasobu-gimnazjum.
 •  
  586
   
  dodano: 22-05-2017
  GRUPA WIEKOWA-gimnazjum Film został nakręcony przez uczennicę klasy pierwszej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu. Powstał z myślą o popularyzacji i zareklamowaniu Doliny Baryczy. Film skierowany jest do wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku oraz zapoznać się z urokami naszego regionu. FILM: Wiktoria Kukfisz FOTOGRAFIA:Wiktoria Kukfisz
 •  
  733
   
  dodano: 24-05-2017
  Folder promuje okolice Radziądza, jego walory przyrodnicze i zabytki.
 •  
  569
   
  dodano: 22-05-2017
  Natalia Michalewska, "Cieszyn u granic Doliny Baryczy", kl.V, ZS Cieszyn.Kwalifikacja tematyczna- miejsce. Uczennica przedstawia najpierw w sposób faktograficzny najciekawsze obiekty historyczne wsi Cieszyn, a następnie podaje istotne informacje o Parku Krajobrazowym Dolina Baryczy. Jednocześnie ukazuje sposób wykorzystania walorów jakie oferuje Dolina Baryczy i jej mieszkańcy.
 •  
  436
   
  dodano: 21-05-2017
  Promocja walorów przyrodniczych okolic gminy Przygodzice.Starsi i młodsi miłośnicy Doliny Baryczy z punktu rowerowego siodełka mogą zwiedzać, podziwiać,odpoczywać i uczyć się poprzez aktywne działania.Tu tworzy się nasza historia.Kasia i Karolina.
 •  
  321
   
  dodano: 22-05-2017
  Celem pracy jest ukazanie piękna i wielokulturowości wsi Czarnylas położonej w gminie Przygodzice. Pragniemy zaprezentować wyjątkowość naszej okolicy, która może być nieznana, szczególnie mieszkańcom Dolnego Śląska. Zdjęcia wykonane przez autora pracy.
 •  
  365
   
  dodano: 15-05-2017
  I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca Gminę Odolanów- wykonana przez uczennicę kl.VI SP im. gen K.Glabisza w Zespole Szkół w Odolanowie. Autorka pragnie zachęcić do odwiedzenia pięknych, bogatych w walory przyrodnicze okolic Gminy Odolanów, gdzie znajduje się dużo stanowisk lęgowych ptaków wodno-błotnych, wartościowy pod względem przyrodniczym kompleks łąk Odolanowskich oraz liczne stanowiska roślin i zwierząt chronionych. Ulotka reklamuje także najważniejsze zabytki samego miasta Odolanowa.
 •  
  608
   
  dodano: 16-05-2017
  Pragniemy zachęcić do odwiedzenia naszych pięknych okolic i aktywnego wypoczynku poprzez pokazanie tego co kochamy najbardziej w naszych ziemiach twardogórskich.
 •  
  481
   
  dodano: 15-05-2017
  I kategoria wiekowa: kl. IV-VI SP Ulotka promująca naszą gminę ,,Odolanów dla każdego'' - wykonana przez ucznia kl.VI SP im. gen K.Glabisza w Zespole Szkół w Odolanowie. Ulotka zachęca do odwiedzenia naszego miasta, które dzięki bogatym walorom przyrodniczym oraz różnorodnym atrakcjom historycznym i turystyczno-rekreacyjnym, jest doskonałym miejscem zarówno na wypoczynek jak i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Celem ulotki jest przedstawienie 3 propozycji wycieczek dla różnych grup wiekowych -każdy znajdzie tu coś dla siebie: * Historyczny spacer po Odolanowie, * Odolanów przyjazny dla malucha, * Dzień Sportu dla całej rodziny.
 •  
  526
   
  dodano: 22-05-2017
  Ulotka zachęcająca do odwiedzania ciekawych miejsc w Dolinie Baryczy.Pracę wykonała uczennica klasy 5.
 •  
  415
   
  dodano: 21-05-2017
  Gmina Przygodzice to piękne okolice.Na szlakach turystycznych można znaleźć coś dla ducha(obserwacja ptaków na stawach hodowlanych w Dębnicy,zabytkowy pałac Myśliwski i kościół), ale i ciała(ryba na "Góreczniku",Ośrodek wypoczynkowy "Lido)"). Zapraszamy.Dolina Baryczy łączy pokolenia.
 •  
  487
   
  dodano: 18-05-2017
  ulotka ma na celu promocję regionu i ma zachęcić młodzież i dorosłych do odwiedzenia ciekawych miejsc na terenie Gminy Przygodzice Autor: Maciej Siedlecki Klasa: VI Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim Kwalifikacja tematyczna: miejsce Autor fot.: Maciej Siedlecki (ulotka); Karol Frąszczak (startowe)
 •  
  343
   
  dodano: 21-05-2017
  Promocja i reklama Doliny Baryczy na terenie Dębnicy i okolic.Region ten to dom pełen natury, zabytków,miejsc wypoczynkowych związanych z Doliną Baryczy.Każdy turysta mały i duży może aktywnie spędzić czas na rowerze w przepięknych,jedynych w swoim rodzaju okolicach Dębnicy.Koniecznie musicie to zobaczyć.
 •  
  342
   
  dodano: 21-05-2017
  Ulotka "Gmina Sośnie" opracowana została przez uczennice kl. VI Zespołu Szkół w Cieszynie Hannę Gonerę i Julię Antoniak. W swej pracy uczennice zachęcają do zobaczenia ciekawych obiektów historycznych i przyrodniczych położonych w Dolinie Baryczy na terenie Gminy Sośnie. Wybrały ich zdaniem najciekawsze miejsca do zwiedzania. Umieściły pytania i odpowiedzi w postaci krótkich informacji kierując się czytelnością skierowaną do wszystkich odbiorców w różnym wieku. W pracy użyły fotografie kilku autorów Aleksandra Lieberta, Piotra Pańszczyka i Sławomira Milejskiego.
 •  
  460
   
  dodano: 22-05-2017
  Dziewczynki zapraszają do spaceru i podziwiania przyrody w pobliżu Grabownicy. Masz ochotę na spacer na łonie natury zapraszamy do Doliny Baryczy. I mały i duży, każdy znajdzie coś dla siebie. Zieleń ukoi nerwy, a czyste powietrze oczyści umysł. Nie masz pomysłu na popołudniowy spacer - zapraszamy w nasze okolice. Zapraszamy.
 •  
  309
   
  dodano: 22-05-2017
  Ulotka powstała, aby zareklamować moją małą Ojczyznę - Czarnylas. Źródła: www.przygodzice.pl mapaprzyrodniczo-krajoznawcza wydana przez gminę -"Gmina Przygodzice i okolice", zdjęcia wykonane przez autora
 •  
  450
   
  dodano: 22-05-2017
  Promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i turystycznych Antonina.W tej miejscowości nie będziesz się nudził turysto,bo to tu Dolina Baryczy odkrywa swoje uroki,atrakcje i ciekawostki.Mamy się czym pochwalić. Do zobaczenia u nas. Julka i Klaudia.
 •  
  421
   
  dodano: 18-05-2017
  Ulotka ukazuje i opisuje kilka ciekawych miejsc w niewielkiej, ale urokliwej Gminie Cieszków. Wybierając się w te okolice na wycieczkę rowerową możemy zobaczyć ciekawe mało znane zabytki architektury jak i przyrody. Celem ulotki jest zachęcenie małych i dużych wędrowców do odwiedzenia mało znanych miejsc obszaru Doliny Baryczy. Do tej małej gminy zaprasza nas uczeń kl. 6 SP w Pakosławsku.Praca wykonana w kategorii ulotka-Szkoła podstawowa, kl. IV-VI.
 •  
  542
   
  dodano: 22-05-2017
  Autorzy ulotki narysowali krainę swojego dzieciństwa z czterema charakterystycznymi punktami rozpoznawalnymi przez każdego mieszkańca Przygodzic. Na drugiej stronie krótko przedstawili, co warto zobaczyć i skosztować w okolicy Przygodzic. Ułożyli wierszyk promujący wieś Przygodzice. Julia i Adam są uczniami klasy IV Szkoły Podstawowej w Przygodzicach.
 •  
  382
   
  dodano: 21-05-2017
  Ulotka pt. "Dolina Baryczy- warta poznania" została wykonana przez uczennice klasy VI Agatę Marciszewską i Wiktorię Krawiec . Celem jej wykonania było zachęcenia do poznania roślinności, zwierząt, zabytków, szlaków turystycznych, kultury i atrakcji, które warto zobaczyć na terenie Doliny Baryczy. Uczennice ozdobiły pracę własnymi rysunkami aby zainteresować odbiorcę .
 •  
  523
   
  dodano: 21-05-2017
  Autor: Aleksandra Pacyna; Katarzyna Świtała Klasa: II Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim Kwalifikacja tematyczna: miejsce Autor zdjęć.: Aleksandra Pacyna; Katarzyna Świtała (film); Karol Frąszczak (startowe)
 •  
  383
   
  dodano: 22-05-2017
  Ulotka ,,Promuję Dolinę Baryczy" opracowana została przez dwie uczennice klasy IV. Celem pracy jest promocja walorów przyrodniczych i kulturowych wsi Możdżanów. Ulotka ma zachęcić mieszkańców regionu do odbycia wycieczki do Możdżanowa i poznania piękna krajobrazu tych okolic. Może być również zachętą do odpoczynku na łonie natury wśród stawów i lasów. Żródło zdjęć: naszlaku.com, sp.bogdaj.pl
 •  
  448
   
  dodano: 13-05-2017
  Jesteśmy z Gimnazjum Informatycznego w Miliczu, a jako obiekt wybraliśmy największą wieś gminy Milicz-Sułów
 •  
  559
   
  dodano: 22-05-2017
  Film promujący miejscowości Przygodzice i Antonin
 •  
  472
   
  dodano: 21-05-2017
  Ulotka przygotowana przez uczniów ma na celu pokazanie malowniczych miejsc w gminie Przygodzice oraz zachęcenie do ich odwiedzenie. Praca zawiera zdjęcia zrobione samodzielnie przez autorów ulotki.
 •  
  471
   
  dodano: 18-05-2017
  Praca konkursowa- ulotka-szkoła podstawowa dla kl. IV-VI, wykonana przez ucznia klasy 5 SP w Pakosławsku. Praca powstała, aby promować Gminę Cieszków wśród mieszkańców innych Gmin Doliny Baryczy, a także innych rejonów kraju i świata. Jest zaproszeniem do naszego małego regionu,który skrywa wiele ciekawych miejsc.ZAPRASZAMY
 •  
  590
   
  dodano: 23-05-2017
  Folder przygotowany przez uczennicę klasy V B SP - Helenę Lis
 •  
  521
   
  dodano: 22-05-2017
  Film prezentuje najatrakcyjniejsze i najbardziej znane walory gminy Krośnice z perspektywy przejazdu Krośnicką Kolejką Wąskotorową
 •  
  539
   
  dodano: 21-05-2017
  Autor: Patrycja Kalina Klasa: III Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim Kwalifikacja tematyczna: miejsce Autor zdjęć.: Patrycja Kalina (film); Karol Frąszczak (startowe)
 •  
  438
   
  dodano: 21-05-2017
  Promuję Dolinę Baryczy to film w wykonaniu uczennicy klsy 2 Gimnazjum we Wróblińcu. Aleksandra postanowiła zaprezentować szerszej publiczności miejsca, które najbardziej lubi w Dolinie Baryczy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przyroda, zabytki, historia i współczesność. Masz ochotę na grzyby lub ryby , zapraszamy do naszej krainy. Dla małego i dużego znajdzie się wiele dobrego. Pieszo, na rowerze, w kajaku czy na rumaku- wybór należy do Ciebie. Pakuj plecak lub walizkę i przyjerzdżaj w strony nszemu sercu bliskie. Dolina Baryczy zaprasza.!!!
 •  
  616
   
  dodano: 22-05-2017
  Przedstawiamy folder prezentujące gminę Krośnice i jej najbardziej atrakcyjne walory
 •  
  506
   
  dodano: 18-05-2017
  Wzbudzenie zainteresowania miejscowością oraz zachęcenie do przyjazdu i spędzenia czasu w Ziołowej Wiosce.
 •  
  532
   
  dodano: 21-05-2017
  ulotka ma na celu promocję okolic Jankowa Przygodzkiego i ma zachęcić do odwiedzenia ciekawych tego regionu Autor: Jakub Górny Klasa: V Zespół Szkół w Jankowie Przygodzkim Kwalifikacja tematyczna: miejsce Autor fot.: Jakub Górny (ulotka); Karol Frąszczak (startowe)
 •  
  389
   
  dodano: 22-05-2017
  Praca konkursowa - projekt ulotki ,,Promuję Dolinę Baryczy" wykonana została przez ucznia kl. IV. Dominik wspólnie z mamą i siostrą ułożyli wierszyk o swojej małej Ojczyźnie.Praca jest zaproszeniem na wycieczkę rowerową do Młynika.Skierowana jest do tych, którzy chcą uciec od zgiełku miasta i oddychać zdrowym powietrzem Doliny Baryczy. Źródło zdjęć:www.sp.bogdaj.pl, www.gminasosnie.pl
OPINIE I KOMENTARZE  

Unia Europejska, Europejski Fundusz Rybacki. Zadania realizowane przez Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", współfinansowany przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniają inwestycję w zrównoważone rybołówstwo w ramach środka 4.2. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

CMS, internetART
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję
zamknij